Închide

Ce vrei să cauți?

Posta Romana a angajat melci

am primit astazi, 23 aprilie, o felicitare de Paste expediata de Siveco pe 5 aprilie. deci Postei Romane ii trebuie 18 zile pentru a duce o scrisoare in acelasi oras pe o distanta de cel mult 5 kilometri.

o colega de la Politic m-a depasit: a primit tot astazi o felicitare de Pasti de la ministrul Remes expediata tot prin Posta Romana, dar pe data de 3 aprilie. deci scrisoarea a facut, tot in Bucuresti, tot pe o distanta de cativa kilometri, 20 de zile. record mondial!

imi amintesc ca acum vreo doi ani m-am dus sa platesc impozitul pe casa la un ghiseu al Postei Romane din Piata Rosetti. degeaba. reteaua nu functiona ( va dati seama cati bani a papat cineva cu reteaua aia care nu merge?) 

astazi citesc ca Posta Romana nu mai vrea sa trimita scrisori la sate, ca cica e nerentabil!

oare baiatu’ ala care conduce institutia de ce nu pleaca in spania? tocmai s-au copt capsunile!

Articole populare Ultima luna

Adaugă comentariu