cristian tudor popescu a demisionat de la gandul
…e bine cand iti dai seama ca esti depasit de vremuri si te retragi. omul acesta se lauda ca nu foloseste computerul si traia crize digestive cand auzea de new media.
…e bine cand iti dai seama ca esti depasit de vremuri si te retragi. omul acesta se lauda ca nu foloseste computerul si traia crize digestive cand auzea de new media.
…daca accesezi raduionescu.ro esti redirectionat spre compania pe care a fondat-o, kinecto
011, originally uploaded by victor.kapra. N-am avut nicio problema sa intru, azi-dimineata, la speech-ul sefului Yahoo!, Jerry Yang, la Consumer Electronics Show: toata lumea parea binevenita, intr-un moment in care gazda are nevoie de incurajari. Sala de la Hilton in care scundul executiv de origine asiatica a vorbit este de cateva ori mai mica… [mai mult]
1.scuze celor care au incercat sa acceseze acest blog, mai ales pentru povestea cu extraterestri. serverul a picat de ieri dupa-amiaza dar, in fine, s-a rezolvat. 2. un reportaj bine scris, asa cum nu am mai citit de mult timp. oare daca situatia asta aparea in germania sau finlanda, sa zicem, ce s-ar fi intamplat?… [mai mult]
…sistematic ca intotdeauna, manafu a adunat materialele despre ce a fost si ce va fi in online-ul romanesc. minima observatie: tonul triumfalist, super optimist al jucatorilor din internetul mioritic, observabil acum cateva luni, a fost inlocuit cu consideratii mai temperate si, poate, mai apropiate de realitate.
in 2008: – vor fi cel putin de 5 ori mai multe proiecte in online-ul romanesc (calin fusu) – vor fi surprize in domeniul investitiilor venite din partea fondurilor si a strategicilor (daciana paraschiv) – marile grupuri de media vor aloca resurse importante online-ului – integrarea continutului video se va accentua – concurenta acerba mai… [mai mult]
anul acesta numarul blogurilor romanesti active va creste pana la 100.000 (uauuuu!!), afirma radu ionescu. daca ne raportam la numarul de conexiuni, asta ar insemna ca la cateva zeci de romani care intra pe net vom da musai peste un blogger 🙂
englezii de la radiohead vor sustine un concert (preinregistrat) in noaptea de anul nou la televiziunea online current tv, dedicat celor care isi vor petrece revelionul cu ochii lipiti de ecranul computerului si care se pare ca sunt destui. cam trist! nu concertul, ci numarul celor desprinsi de viata reala.
…cum sunau jingle-urile comuniste puteti auzi aici…
piticu zice ca iliescu a acceptat sa participe la o intalnire cu bloggerii la club a. cica la intalnire vine si steven spielberg ca sa se documenteze pentru urmatorul sau film cu dinozauri, ca pe brucan l-a pierdut.
Filosofii relaxate despre hi-tech și omenire
Best Newsletters Webstock 2021