Închide

Ce vrei să cauți?

Articole populare Ultima luna

romanii, cei mai stresati europeni

cei care vin pentru prima data in Romania observa ca trecatorii sunt posomoriti, tristi si innegurati. rar cate un zambet, cate o figura destinsa. reader’s digest vine cu o posibila explicatie: romanii sunt cei mai stresati europeni, 52% dintre ei declarand ca au astfel de probleme, fata de media continentului de 33%. la frecventa durerilor de cap suntem… [mai mult]

vreti un post la Microsoft?

Eduard Koller se dovedeste din nou un om cu totul deosebit pentru ca e gata sa primeasca si sa analizeze CV-urile celor care doresc sa aplice. nu abuzati, pls! 

Rupert Murdoch: Welcome to people power!

Mogulul media (76de ani) care controleaza impresionantul imperiu media News Corp a dat un verdict clar la Davos: datorita sau din cauza Internetului, blog-urilor si a media electronice, trusturile media traditionale au fost impiedicate sa conduca lumea, iar influenta lor in politica si economie se diminueaza. fara a nega fenomenul, sa luat totusi aceasta afirmatie cu o… [mai mult]

in direct din Microsoft headquarters

am stat saptamana trecuta destul de mult timp online cu cativa dintre romani care lucreaza in cartierul general al Microsoft din SUA. ii multumesc lui Eduard pentru sprijin. rezultatul acestor interviuri il puteti citi aici.     

sambata noaptea am zburat!

de sambata, 27 ianuarie, sunt locuitor oficial al Second Life. am invatat sa ma deplasez zburand, sa ma scufund adanc in mare, fara teama ca ma voi ineca, am discutat cu o multime de locuitori, am primit  gratuit o masa si un pat pentru viitoarea mea casa, m-am abonat la ziarele virtuale. Imi voi cumpara pamant si… [mai mult]

cum am inghitit tabloul lui Mendeleev

am cumparata astazi de la supermarket doua chifle. apetisante, intr-o punga etansa. am observat un anunt neobisnuit si metafizic pe ambalaj: „tehnologia noastra garanteaza ca esti prima fiinta care atinge painea” (ambalare automata bla-bla)… incitat, m-am apucat sa citesc si restul: astfel am aflat ca la masa de pranz, odata cu faina si drojdia, urma sa inghit: –… [mai mult]

Romtelecom ii multumeste lui Hubley

astazi, printr-un comunicat oficial, Romtelecom ii multumeste lui James Hubley, care a parasit conducerea companiei, pentru „contributia decisiva la transformarea Romtelecom intr-un operator modern, intr-o companie de succes din pdv financiar, care este bine pozitionata pe viitor”. asa cum anunta in premiera ZF ( da, stiu, ma laud iar!) Hubley va fi inlocuit de Georgios… [mai mult]

pentru ca e prea tarziu, fraiere!

zoso atrage atentia asupra unui articol spumos semnal Lucian Mandruta, despre bloguri si capitalism salbatic :), articol care a starnit deja cateva furii. distrati-va!