amazing: de ce n-a luat romania premiul nobel pentru literatura
stiti de ce nici un scriitor roman nu a luat nobelul pentru literatura? explicatia e simpla, exact ca in bancul cu itzic care se roaga la Doamne-Doamne sa castige la loto dar nu se indura sa cumpere un bilet. explicatia o gasim pe Mediafax:Niciun scriitor român nu a primit, până acum, un premiu Nobel pentru… [mai mult]