Închide

Ce vrei să cauți?

Articole populare Ultima luna

pirosulfat si metabisulfit

azi am chef mai mult ca niciodata sa scriu tampenii. asadar:  de ce te doare capul dupa ce bei un vin prost? una dintre cauze: contine o cantitate aprecibila de conservant, adica de metabisulfit de sodiu care iti cam zapaceste matzele… ei bine, cum ma cam rodea stomacul, cobor la buticul de alaturi si iau niste nevinovate… [mai mult]

cimitir informatizat la birlad

din ciclul romania, o tara in care nu te plictisesti: primarul birladului a anuntat, conform mediafax, ca va instala un infochiosc cu ecran tactil la intrarea in cimitirul din localitate cu ajutorul caruia oricine va putea sa capete indicatii despre amplasarea mormantului unei persoane decedate…. spiritisti, fuga la birlad!

il ajuta cineva pe marc cu PS2?

am primit de la amicul marc ulieru, redactorul sef al revistei descopera, urmatoarea poveste. poate il ajuta cineva cu experienta in ps2:  Dupa cum ai aflat, m-am decis (dupa multi ani de suferinta in care muream de oftica deoarece anumite titluri de jocuri din copilaria mea au avut continuari numai pe PlayStation2, plus altea jocuri misto… [mai mult]

pe cand gates era inca un pusti

cate dreptate avea Grigore Moisil prin deceniul 7 al secolului trecut, pe vremea cand si bill gates (care a prezis mai tarziu ca orice om va putea avea un calculator) era un pusti spunea Moisil:foarte curand oamenii se vor imparti in două categorii: oameni batrani si oameni care stiu sa lucreze la calculator

romania

definitorie pentru imaginea de tara intimplarea povestita de eduard. nimeni nu „cumpara” romania nici macar cu $47.75!!!    

exista?

se prea poate sa fiu cu totul ignorant in domeniu, asa ca va intreb: exista vreun serviciu romanesc de monitorizare a blogurilor? asa cum sunt cele care functioneaza pentru presa scrisa? adica, daca eu sunt manager la compania X sa primesc zilnic monitorizari despre toate materialele aparute in presa despre mine si/sau concurenta? daca nu exista un… [mai mult]

netvibes sau orgoliul francezilor

zf-ul de maine scrie despre un portal frantuzesc care incearca sa se bata cu google si yahoo si care de la 15.000 de utilizatori acum un an a sarit la 5 milioane… de notat, de studiat si de jucat cu el, ca acum n-am timp