Find-your-blogging-voiceÎncerc să fac un studiu despre blogging în mediu de afaceri românesc și, deocamdată, am pe listă urmatoarele:

… și aici, m-am blocat. Mă ajutați, vă rog, să completez lista cu astfel de bloguri pe care le citiți și vă plac?
Mulțumesc!
Update:

  • orlando.ro – blog al antreprenorului online (da, are și aceasta calitate în afară de funcția din publishing) Orlando Nicoară.
    Bio:
  • blog.adrianmariusdobre.eu/ – blog al lui Adrian Marius Dobre – Vice Chairman at British Romanian Chamber of Commerce
  • tudorgalos.ro – blog al lui Tudor Galoș, Concumer Marketing Manager Microsoft România

Până când completez lista cu toate sugestiile primite (multumesc celor care mi-au trimis mesaje), alte adrese de bloguri găsiți în comentariile la acest post!

16 Comments

  1. Putem sa il consideram si pe cel al lui Ionut Munteanu, imunteanu.com, care trateaza provocari in marketing online. Experienta de la Webdigital ii confera posibilitatea sa elaboreze articole pline de substanta 😉

  2. Radu Tudorache, Dragos Roua, Bogdan Iordache

  3. Si Stanca.

    Dragos Stanca …

    stii, un baiat de da cu banii prin primele pagini din online-ul romanesc.

    Scrie la dstanca.ro

  4. Se pune daca ma recomand singur? 😉

  5. blogul lui Ilias Papageorgiadis, preşedintele More Real Estate: http://iliaspapageorgiadis.ro/

  6. Dragos Novac – Unapezi.ro
    Dragos Manac -Manac.ro
    AndreiRosca.ro

  7. emilionescu.com – e tipu de la Active Soft de are Metalhead.ro si bestmusic.ro si inca vreo nu stiu cate alte site-uri dar am uitat cum le zice

  8. Eu ii citesc cu placere pe urmatorii:
    Dan Virtopeanu – http://www.virtopeanu.ro/
    Dorin Boerescu – http://www.dorinboerescu.ro/
    Doru Panaitescu – http://www.dorupanaitescu.ro
    Madalin Durca – http://madalindurca.ro/
    Andrei Rosca – http://andreirosca.ro/

    Unii scriu in engleza, altii in romana. Unii scriu numai de business, altii mai amesteca. Dar sunt oameni valorosi care merita cititi, ia la alegere ultimele 10 postari si vei vedea numai articole valoroase, fara prea multa parerologie.
    Numai bine!

  9. Si inca doua, uitasem de ele:

    Adi Florea http://www.adrianflorea.ro
    Sabin Gilceava http://www.sabingilceava.ro

  10. Și http://www.CiprianAndronache.ro deoarece pe acest blog de afaceri am prezentat deja peste 200 de idei de afaceri, idei de aplicații, metode de vânzări și studii de caz.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Close