Închide

Ce vrei să cauți?

Articole populare Ultima luna

Vrei o tabletă pentru business? Poate Fujitsu STYLISTIC Q702?

Este de fapt un hibrid între un notebook și tabletă. Lansată astăzi în România, Fujitsu STYLISTIC Q702 este proiectată pentru profesioniști – arhitecți, ingineri, medici – cei care se deplasează des și lucrează în diverse locuri. Tableta se transformă în notebook prin simpla atașare a tastaturii, care conține și o baterie suplimentară. Fujitsu promite că… [mai mult]

Invitație la film pentru toți cei pasionați de Social Media: The Real Social Network

Un documentar tulburător, care te va pune pe gânduri și care ne indică schimbările uriașe la care trebuie să ne așteptăm în funcționarea societății. “Adevărata Rețea Socială” (The Real Social Network) a fost realizat în 2010, în timpul violentelor proteste de stradă studențești din Marea Britanie de la sfârșitului acelui an. Ca răspuns la intenția… [mai mult]

Spot românesc pe CNN la investitura lui Obama

Acum câțiva ani, m-am simțit oarecum mai confortabil ca român când am zărit în centrul Vienei un afiș care promova Festivalul Enescu de la București. Pare incredibilă o astfel de performanță pentru România, dar  Festivalul de la București este considerat ca importanță între primele trei astfel de evenimente în Europa, pentru că vin cam toate… [mai mult]

De ce e în stare Samsung NX 20. Mirrorless

Samsung NX 20 (in jur de 1000 de euro kit) s-a ținut bine în competiția cu suratele DSLR-uri mult mai scumpe, la recenta #TFB3. N-am folosit conexiunea Wi-Fi integrată, dar cred că e important că Samsung NX 20 este una dintre puținele camere de pe piață cu aplicații de e-mail, Facebook, Flickr, așa că poți… [mai mult]

Concurs. Cum reușești să supraviețuiești la birou?

La sfârșitul acestui post, îți voi pune o întrebare. Nu știu dacă am făcut bine sau rău, dar de trei ani am ales să lucrez de acasă. Dacă mi-aș și închiriat un birou în altă parte, aș fi pierdut o groază de timp pe drum. În rest, am smartphone pentru comunicare via e-mail on the… [mai mult]

Cele mai frumoase electronice din lume. Lista

Știți câte oase are scheletul uman? 206. Antropologii spun că în ultimii ani mulți dintre noi l-am căpătat pe al 207-lea: telefonul mobil, în lipsa căruia se întâmplă să picăm în sindromul de Nomofobie. Un echipament electronic, oricât ar fi de performant, dacă e urât ne indispune și vom căuta să scăpăm de el cel… [mai mult]

Mult succes, Cristina!

Am o lista foarte, foarte scurtă cu oameni de PR/Comunicare cu care, de-a lungul timpului, nu am avut vreun conflict, vreo dispută, vreo dezamăgire. Oameni rari, cărora după 8-10 ani de colaborare, nu ai absolut nimic să le reproșezi, pentru că – ăsta este secretul lor – s-au purtat impecabil, natural și sincer de fiecare… [mai mult]

Victorie la Kehlbachwirt

Primii invadatori, mai timizi, sosesc pe seară, după ce ce au fost la schi și și-au făcut sauna. Apoi, cu fiecare minut care trece, Kehlbachwirt pare să nu mai aibă niciun fel de  scăpare. Invadatorii vin cu zecile. Setoși și flămânzi. Mai ales setoși. Armata locală pare slabă, dar eu zic că va învinge. Pare… [mai mult]

Lanul de secară

Tema pe care am realizat-o astăzi la Tabăra de Fotografie pentru bloggeri organizat de Foto Union, cu sprijinul Neola, Hotel Kehlbachwirt, Domeniile Vînju Mare, Hotel Continental Forum Oradea, Opel, Anagrama. Portret. Lanuldesecara, aka jumatate din Foto Union. Camera: Samsung NX20. Obiectiv: Samsung 85mm. Bonus: Imagini din tabara.

Să ningă e ceva de bine. TFB 3

Ninge de vreo două zile. Nu se luminează de ziuă când încep să huruie tot felul de mașinării de curățat zăpada, de aranjat pârtiile. Veselie. Aici, zăpada înseamnă oameni mulțumiți care scot bani. Sărbătoarea de pe pârtie din seara asta, la Zell am See, așa cum a văzut-o camera mea: Alte imagini aici, aici. Și… [mai mult]