Închide

Ce vrei să cauți?

Articole populare Ultima luna

oameni de zapada de Paste

cineva imi semnaleaza ca visurat a facut oameni de zapada de Paste. aveti rabdare, pagina se incarca greu cam in orice browser. ceahlau: l-am urcat in concediul trecut. nu m-am mirat deloc ca dacii il considerau munte sacru. sugestie, ca sfaturi nu dau: decat sa va duceti in concediu la bulgari vara asta, mai bine… [mai mult]

proprietatea la romani

anul trecut am vandut casa parinteasca. nu va ganditi ca m-am imbogatit: partea mea abia ajunge pentru o garsoniera decenta in Bucuresti. oricum am obtinut un pret bun pentru ca au cumparat-o niste irlandezi care or s-o darame si or sa construiasca un bloc. dar nu asta e povestea, ci cum a reactionat comunitatea: irlandezii… [mai mult]

documente scuturate de praf

„Dupa scoala cea ateisto-cosmopolito-socialista, stomahul singur poate fi inima, mancarea inlocuieste religiunea, lista de bucate tine loc de evanghelie, chelnerul e preot, birtul biserica: nici Dumnezeu, nici natiune, nici suflet! Digestiunea este scopul final, tinta cea suprema, idealul de evolutiune al omenirii calatoare.” aceste randuri au fost scrise de Bogdan Petriceicu Hasdeu si pot fi… [mai mult]

cum Nokia si Skype muta Portugalia in Romania…

… da, e nitel exagerat titlul dar sa vedeti ca nu numai in .ro activeaza mici hahalere care papa bani promitand marea cu sarea in new economy. personaje: – Mangrove Capital Partners ( fond de investitii co-proprietar la Skype) – Widsets – companie specializata in aplicatii de internet mobil care are in spate expertiza Nokia ( cine stie… [mai mult]

Bucurestiul, intre Glasgow si Viena

e aproape un basm ce mi s-a intamplat in noaptea asta! sa fie amagire diavoleasca ( salut Alex :)) sau semn ca tara asta mai are o sansa? pe scurt: sfarsit de saptamana. merg la bere cu cativa amici ziaristi, specializati pe economic, o parte din trust, o alta parte de la concurenta. in fine, subiectul… [mai mult]

Drepti, Domnule colonel!

nu am ce face, tot despre porcarii voi scrie. pentru ca tara asta e plina de porcarii, de lucruri facute pe jumatate, de mantuiala, de tampiti, de absurd maxim. incercati sa vizualizati: un colonel in armata romana, in uniforma de gala (fara stilet insa, pentru ca ar fi disparut in 10 minute), aranjat perfect, dar… [mai mult]

romanii si Renasterea

Alex are dreptate in tot ceea ce scrie despre Florenta. un oras fantastic, in care traiesti tot timpul uimirea de a vedea live capodoperele Renasterii pe care le cunosti din pozele manualelor de istorie. un oras cu vinuri fabuloase, mancaruri fine si magazine cu haine incredibil de reusite. un oras fantastic, cotropit insa de romani…. [mai mult]