Închide

Ce vrei să cauți?

Articole populare Ultima luna

Trust Communications angajează Account Manager

Colaborez cu această agenție de ani buni. Am petrecut de-a lungul timpului numeroase ore la sediul TRUST Communications și am simțit un mediu de lucru normal și plăcut, pentru că există o bună organizare, proceduri clare afișate pe perete și nu se întâmplă ca angajații să lucreze noaptea doar pentru că ziua nu le-a fost… [mai mult]

Cele mai iubite branduri de electronice în România

Samsung, Sony, iPhone, LG, Panasonic, Philips, HP, Nokia, Toshiba, Blackberry conduc Topul celor mai iubite branduri tech în România. Topul a fost alcătuit de compania de cercetare Unlock Market Research la solicitarea revistei BIZ. Metodologia alcătuirii acestei ierarhii și ceva date despre brandurile menționate găsiți aici.   Lista completă Top 25: 1. Samsung 2. Sony… [mai mult]

Un grec la conducerea Microsoft România: Kostas Loukas

Zvonurile cum că Microsoft România nu va mai avea un manager local și că va fi condusă regional iată că nu s-au adeverit: Microsoft anunta numirea lui Kostas Loukas in functia de Director General al Microsoft Romania. Kostas se alatura Microsoft Romania pentru a conduce transformarea companiei catre un business de device-uri si servicii in… [mai mult]

DENT ESTET

Cât valorează dinții tăi. Și un concurs DENT ESTET

Omul are 32 de dinți. Extrem de valoroși. Un om care poate zâmbi relaxat, fără teama că atrage privirile pe niște dinți strâmbi, lipsă sau în suferință, e unul care psihologic stă bine. Dacă ar fi să-i înlocuiască pe toți – prin noile tehnici dentare, altele decât clasica și nefericita proteză mobilă – costul poate… [mai mult]

DENT ESTET

Trafictube. Despre camera video ca armă de autoapărare în trafic

Cred că o cameră video montată în mașină este o foarte utilă „armă” de autoapărare. Asta este ideea noului articol pe care l-am publicat în ediția de primăvară a Esquire, bazat pe un interviu luat lui Răzvan Baciu, cel care a construit, alături de Vali Petcu, cea mai reușită comunitate video din România, Trafictube. Întrebare:… [mai mult]

Facebook și starea de rău

Avem sute și mii de „prieteni” pe Facebook și totuși uneori suntem deprimați, fără niciun chef de a discuta cu alții. Alteori, ne simțim fizic rău, de-a dreptul. Niște cercetători americani au stabilit o legatură între prea multul timp petrecut pe rețelele sociale și atrofia gradată în timp a capacității noastre de a interacționa cu… [mai mult]